روش های تمیز کردن سینک

تمیز کردن منظم سینک و قسمت های مربوط به آن(مانند شیر آب ، زهکشی و دفع زباله) از ویژگی های اساسی یک آشپزخانه تمیز و بهداشتی است. ما به نیازهای روزانه و هفتگی شامل تمیز کردن انواع مختلفی از قسمت های سینک برای تمیز کردن شیر آب ، تخلیه ، دفع و اسفنج آشپزخانه و تمیز کردن و بوی تازه آن نگاهی خواهیم انداخت و آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تقریبا ۷۰ درصد سینک های ظرفشویی آشپزخانه پ از جنس استیل ضدزنگ است زیرا سبک بودنپ، بادوام بودن و تمیز کردن آن آسان است.اگرچه قابلیت خراشیده شدن دارند.

خراش ها به مرور زمان در الگوی سینک جمع می شوند و قابل توجه نخواهد بود.

روش های تمیز کردن سینک

روش های تمیز کردن سینک

تمیز کردن روزانه:

بعد از تمیز کردن ظروف در انتهای  روز، با آب گرم و مواد شوینده ملایم سینک را بشویید. حتماً ذرات غذا و باقیمانده آن مانند روغن را نیز بشویید.

تمیز کردن هفتگی:

جوش شیرین را در تمام سینک بریزید و آب آن را اضافه کنید تا  خمیر ایجاد شود.

با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز، سطح سینک را با خمیر جوش شیرین کاملاً پاک کنید.

بگذارید پنج دقیقه بنشیند و سپس با آب گرم بشویید و سینک را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

حالا یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و ۵ تا ۱۰ حوله کاغذی را داخل سرکه آغشته کنید.

حوله های کاغذی آغشته به سرکه را روی سینک بکشید تا تمام مناطق پوشانده شوند.

بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. حوله ها را برداشته و با آب گرم کاملاً بشویید.

برای ضد عفونی تر شدن سینک خود از مخلوط ۵۰/۵۰ آب و ۳ درصد پراکسید هیدروژن به جای سرکه استفاده کنید.

سینک های پرسلانی ( چینی )

روش های تمیز کردن سینک

روش های تمیز کردن سینک

سینک های چینی از جنس استیل سبک هستند که در مینای چینی پوشیده شده اند.اگرچه این سطح برای مقاومت در برابر لکه ها و خراش ها طراحی شده است،اما گاهی اوقات گلدان ها و قابلمه ها لکه های سیاه یا خاکستری را رها می کنند.

برای تمیز کردن روزانه:

بعد از تمیز کردن ظروف نهایی روز با آب گرم و مواد شوینده ملایم ظرف بشویید.حتماً ذرات غذا را بشویید.

برای تمیز کردن هفتگی:

جوش شیرین را در سراسر سینک بریزید و آب آن را اضافه کنید تا خمیر ایجاد شود.با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز، سطح سینک را با خمیر جوش شیرین کاملاً پاک کنید.بگذارید پنج دقیقه بنشیند و سپس با آب گرم بشویید و سینک را با یک پارچه تمیز خشک کنید.حالا یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و ۵ تا ۱۰ حوله کاغذی را داخل سرکه آغشته کنید. حوله های کاغذی آغشته به سرکه را روی سینک بکشید تا تمام مناطق پوشانده شوند.

بگذارید ۲۰ دقیقه بماند.حوله ها را برداشته و با آب گرم کاملاً بشویید.

برای از بین بردن لکه های سیاه و خاکستری:

با آب لیمو تمیز کنید.

برای براق شدن  سینک پرسلن سفید:

حوله های کاغذی را در سفید کننده رقیق فرو کنید و تمام سطوح سینک را بپوشانید. بعد از ۳۰ دقیقه حوله ها را برداشته و سینک ظرف را با آب گرم بشویید.

نکته بسیار مهم:

این روش را فقط برای سینک های سفالی  پرسلن سفید استفاده کنید. اگر از آن در پرسلن های رنگی استفاده کنید ، ممکن است رنگ آن از بین رفته و کمرنگ شود.

سینک های کامپوزیت

روش های تمیز کردن سینک

روش های تمیز کردن سینک

سینک های مرکب از ترکیبی از گرانیت یا کوارتز ریز و  رزین ساخته می شوند.بیشتر سینک های آشپزخانه کامپوزیت های گرانیتی هستند که تمام مزایای گرانیت را دارند اما هزینه کمتری دارند، دوام بیشتری دارند و نگهداری آنها راحت تر است. سینک های کامپوزیتی در برابر خراش ها و  ضرب  مقاومت می کنند. اما برای جلوگیری از بین رفتن رنگ  و محو شدن آنها به نگهداری بیشتری نسبت به انواع دیگر سینک ها نیاز دارند. قبل از استفاده از هرگونه پاک کننده ای در سینک کامپوزیت خود، با فروشنده و یا شرکت سازنده آن تماس بگیرید.

تمیز کردن روزانه:

برای جلوگیری از  رسوبات معدنی که در آب وجود دارند، سینک کامپوزیت خود را بعد از هر بار کاملاً خشک کنید. وقتی روز کار را با ظروف انجام دادید، سینک خود را با یک پاک کننده خنثی که برای گرانیت ساخته شده است اسپری کنید.

سینک ظرفشویی

روش های تمیز کردن سینک

روش های تمیز کردن سینک

سینک های مس از مس ضد میکروبی ساخته شده اند که باعث از بین رفتن ۹۹٫۹٪ باکتری ها می شود.

این بدان معنی است که سینک های مسی به طور طبیعی نسبت به سایر انواع سینک ها تمیز تر هستند.

با این حال،از استفاده از مواد شیمیایی ساینده (از جمله سفید کننده) که می تواند در پایان تأثیر داشته باشد، خودداری کنید.مس نیز با اسیدها واکنش نشان می دهد. بنابراین اجازه ندهید که میوه های اسیدی (مثلاً لیمو ، لیمو ، گوجه فرنگی ، آناناس) یا غذاهایی (به عنوان مثال ، کچاپ ، خردل ، سرکه) در سینک شما بنشینند. اگر آنها در سینک هستند. آب را در حال اجرا بگذارید و هر چه سریع تر همه آثار را پاک کنید و یا جبهه مس از بین رود.

تمیز کردن روزانه:

با آب گرم و یک شوینده ملایم بشویید. کاملاً بشویید و با یک دستمال تمیز خشک کنید. از قرار دادن ظروف برای مدت طولانی در سینک خودداری کنید. در غیر این صورت، باید از تمیز کننده مس استفاده کنید.

 

تخلیه چاهلوله بازکنی

تخلیه چاهتخلیه چاه تهرانتمیز کردن سینک ظرفشوییتمیز کردن سینک کامپوزیتتمیز کردن سینک مسیتمیز کردن سینک های پرسلانیتمیز کردن سینک های چینیسینک ظرفشوییلوله بازکنیلوله بازکنی تهران

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!