زمان تخلیه چاه ! کی به تخلیه چاه نیاز داریم؟

زمان تخلیه چاه فاضلاب

زمانی که در آشپزخانه یا سرویس های دستشویی از آب استفاده می شود که زباله و پسماند و از طریق سینک و سیفون دفع می شود، اصلاً به کجا ریخته می شود؟ یا اصلاً به کجا وصل هستند؟

مطمئناً هر خانه و ساختمانی برای این منظور راهی ، مسیری را در نظر گرفته شده است :

  1. از مسیر و طریق شبکه آب و فاضلاب شهری

  2. خارج شدن پسماند از این مسیر و حتی از آب جاری در این شبکه جهت مصارف کشاورزی 

  3. چاه فاضلاب کنده شده عمیق در خانه ها و ساختمان برای انتقال فاضلاب و پسماندها

در شهرهای کلان مثل تهران، طرح سازماندهی شبکه آب و فاضلاب شهری به تازگی در حال اجرا است و بسیاری از ساختمان ها و خانه ها هنوز هم دارای چاه فاضلاب سنتی هستند. خب بعضی مواقع حالا به دلایلی، چاه فاضلاب دچار مشکل شده و پر می‌شود و که در ادامه مطالب دلایل پر شدن چاه را با هم بررسی می‌کنیم.

زمان تخلیه چاه

دلایل پر شدن چاه:

از مهمترین و رایج ترین دلایل پر شدن چاه فاضلاب قرار گرفتن وسایلی چون درب قوطی شامپو ،کاغذ و کلا زباله هایی که جامد هستند و حتی جمع شدن مو و روی سطح آب چاه باشد که مانع می شود پسماندهای آبی جدیدی به پایینتر برود و در نتیجه چاه فاضلاب به تدریج پر می شود و حتی در موارد به سر ریز هم می انجامد.

ای دلایل دیگر می توان به روغن و چربی در دیواره های چاه حفر شده اعلام کرد. چرا که همیشه در پسماندهای فاضلابی چون استفاده از مواد شوینده و چربی وجود دارد بر دیواره رسوب کرده و مانع ایجاد کرده و خاک آب جدید را نمی تواند جذب کند و در نتیجه چاه فاضلاب پر می شود. از موارد دیگر دلیل بر پر شده چاه فاضلاب ، می توان به خاک محل حفر شده و کنده شده نیز رسید. مقاومت و توان خاک محل چاه فاضلاب پایین بوده که به خوبی خاک آب را جذب نمی کند و باعث پر شده چاه فاضلاب نیز می گردد. مانند خاک رس.

مورد دیگر در پر شده چاه فاضلاب این است که توان ظرفیتی چاه تمام شده باشد. مانند بارش باران های بیش از حد که آب به داخل چاه فاضلاب ریخته شده و حجم چاه به نهایت رسیده و چاه فاضلاب پر می شود.

زمان تخلیه چاه:

با توچه به موارد ذکر شده در دلیل پر شدن چاه فاضلاب، زمانی هم باید به تخلیه چاه اقدام گردد باید مورد توجه و جدی باید گرفت چرا که پر شدن چاه باعث ریزش خاک زمین های اطراف ، ترک خورد زمین و دیوار شده و احتمالا ناخرسندی اطرافیان را در پی خواهد داشت.

علائم پر شدن چاه و تخلیه چاه:

هیچ جای نگرانی نیست اگه مواردی که در ذیل ارائه می گردد ملاحظه و دیده نشد فعلاً به تخلیه چاه فاضلاب نیاز ندارید هرچند باید اقدامات مقتضی و قبلی را باید انجام داد:

  • استشمام بوی نامطبوع بارزترین نشانه در پر شدن چاه فاضلاب می باشد. اگر در آشپزخانه و حمام بوی بدی را احساس کردید حتما چاه فاضلاب پر شده و نیاز به تخلیه چاه دارید.

  • دیده شدن موجودات موزی اعم از سوسک و حشرات دیگر یکی از دلیل های پر شدن چاه فاضلاب می باشد. که توصیه می شود حتما اقدام به تخلیه چاه پردازید.

  • مورد دیگری شاید بدور از عرف صحبت باشد : پایین نرفتن آب و فضولات در سرویس بهداشتی و جمع شدن آن در سرویس های بهداشتی است که به احتمال زیاد چاه فاضلاب پر و هرچه سریعتر باید چاه تخلیه شود. البته گفتنی است شاید موارد دیگری چون گرفتگی لوله هم مزیت بر علت باشد که در این صورت با اقدامی چون فنر زدن و یا استفاده از مواد شیمیایی دیگر ( جوهر نمک و …) این مشکل رفع گردد. بهرحال حتما با خدمات تهران لوله در تماس باشید تا متخصصین این امر در سریعترین زمان برای رفع مشکل اقدام نمایند.

زمان تخلیه چاه کی می باشد؟‌دلیل پر شد چاه فاضلاب؟ ‌تلفن تخلیه چاه فاضلاب 

تخلیه چاه

‌دلیل پر شد چاه فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*