باز کردن لوله با فنر
آگوست 7, 2019
هنگام گرفتگی لوله چکار باید کرد؟
آگوست 11, 2019

محلول لوله بازکنی

مواد شیمیایی پیشنهادی برای تمیز کردن زهکشی در این مقاله بسیار خطرناک است و همه احتیاط ها قبل از استفاده در بطری خوانده می شود. بهتر است از دستکش های شیمیایی مقاوم ، عینک ایمنی و لباس های محافظ استفاده کنید.

من اسید سولفوریک را پیدا کرده ام که بهترین پاک کننده مواد است. اسید سولفوریک به سرعت از طریق کاغذ ، پارچه ، دستمال بهداشتی ، ضایعات مواد غذایی و تمام مواد آلی می خورد. این یخ و گریس مایع را ذوب می کند. از اسید سولفوریک با لوله های استنلس استیل ، کروم آلومینیوم یا لوله های فولادی گالوانیزه استفاده نکنید. استفاده از لوله های پلاستیکی بی خطر است.

اسید سولفوریک در هنگام استفاده در لوله بازکنی بسیار ساده است و در صورتی که به طور کامل باز نشده باشد ، طی چند ساعت میتواند لوله گرفته را باز نماید. اسید سولفوریک به طور طبیعی وجود دارد و به دلیل رقیق شدن در سفر خود به سمت لوله های شما ، فاضلاب و سپتیک است.

برای قلاب های خفیف (جایی که آب هنوز از آن عبور می کند ، اما به آرامی) به آرامی حدود ۲۰۰ میلی لیتر اسید سولفوریک را درون محل مورد نظر بریزید. بعد از گذشت ۱۰ ثانیه ، یک جریان آب آهسته اعمال کنید. اگر گرفتگی هنوز از بین نرفته است ، می توانید آب را ببندیدو بگذارید برای مدت زمان طولانی همین وضعیت برقرار شود یا مقداری اسید سولفوریک دیگر به آن اضافه کنید تا روند کار سریع شود.  پس از قطع شدن ، لوله را با آب زیادی بشویید تا از اسید سولفوریک  خارج شود.

برای گرفتگی شدید ، به آرامی ۵۰۰ میلی لیتر (نیمی از یک لیتر) اسید سولفوریک ( محلول لوله بازکنی) را استفاده کنید. بگذارید یک ساعت بماند ، و سپس با استفاده از آب ، روند باز شدن  را آزمایش کنید. اگر تمیز نشده است ، ۲۵۰ میلی لیتر یا ۵۰۰ میلی لیتر اسید سولفوریک دیگر بمالید و بگذارید یک ساعت دیگر بنشیند. در صورت ادامه مسدود کردن ، اسید سولفوریک را اضافه کنید. حتی با وجود گرفتگی شدید ، اسید سولفوریک باید ظرف ۱۵ دقیقه آنها را از بین ببرد. هنگامی که گرفتگی از بین برود ، با آب شستشو دهید.

توصیه نمی شود اسید سولفوریک را مستقیماً به آب اضافه کنید زیرا این امر می تواند باعث پاشیدن در روند خنثی سازی شود. با این حال ، بهتراین است که  اسید به آب شود تا اینکه آب به اسید اضافه شود چون بی خطرتر است ، بنابراین اگر این برای استفاده در یک کاسه توالت یا سینک پر از آب باشد ، از نظر منطقی بی خطر است. معمولاً تنها هنگامی که اسید به آرامی اضافه می شود ، کمی دود و پاشیدن بسیار سبک ایجاد می شود. اگر محلول لوله بازکنی روی پوست شما قرار گرفت ، سریعاً با آب بشویید. همیشه هنگام استفاده از این اسید  آب  در نزدیکی خود داشته باشید.

ترکیب آب و اسید سولفوریک یک واکنش گرمایی ایجاد می کند. مایعات به میزان قابل توجهی گرم می شوند ، بنابراین حتماً به یکباره زیاد اضافه نکنید چون ممکن است باعث ذوب شدن لوله ها شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*